HYALONE viskoelastický intraartikulárny roztok s kyselinou hyalurónovou (1,5 %) 1x4 ml

HYALONE viskoelastický intraartikulárny roztok s kyselinou hyalurónovou (1,5 %) 1x4 ml
%
Dodatok s kyselinou hyalurónovou (1,5 %) 1x4 ml
EAN 8033661806133
Výrobca Fidia Farmaceutici, S.p.A.
ŠÚKL J88673
Stav Skladom
Počet
94,28 €
87,52 €

s kyselinou hyalurónovou (1,5 %) 1x4 ml

Zdravotnícka pomôcka - sterilný, apyrogénny, viskoelastický roztok obsahujúci sodnú soľ kyseliny hyalurónovej, ktorá bola získaná bakteriálnou fermentáciou z frakcie o vysokej molekulárnej hmotnosti.
Kyselina hyalurónová, polysacharid typu glykozaminoglykánov, je prirodzene prítomná v mnohých ľudských tkanivách, ako sú chrupavka a synoviálna tekutina. Je kontinuálne vylučovaná do kĺbovej dutiny a tvorí hlavnú zložku synoviálnej tekutiny, ktorá jej dáva charakteristickú viskozitu a elasticitu. Tieto vlastnosti sú nutné pre zaistenie lubrikácie a tlmenie nárazov v kĺbe, čo je hlavnou funkciou synoviálnej tekutiny pri ochrane chrupavky a mäkkých tkanív kĺbu proti mechanickému poškodeniu.
Pri traumatických a degeneratívnych ochoreniach kĺbov vykazuje synoviálna tekutina nedostatočné množstvo kyseliny hyalurónovej a pokles viskozity, výsledkom je zhoršená funkcia kĺbu so symptómami bolesti.
Obsiahle údaje odbornej literatúry ukazujú, že intraartikulárnym podávaním kyseliny hyalurónovej je možné obnoviť viskoelastické vlastnosti synoviálnej tekutiny, zmierniť bolesť a zlepšiť pohyblivosť kĺbu. Viac na adcc.sk

Dotazy k produktu

Zatiaľ neboli pridané žiadne otázky

Zanechajte dotaz k produktu