Bioineral D6 SELENIUM

Stav Skladom
Počet
15,00  

Selenium sa radí medzi antioxidanty. Používa ako doplnková soľ pri chronických zápaloch, najmä pečene (chronickej hepatitíde) a štítnej žľazy (zvyšuje jej činnosť a podporuje zmenu tyroxínu T4 na účinný trijódtyrozín T3). Regeneruje najväčší detoxika

Selenium sa radí medzi antioxidanty.

Používa ako doplnková soľ pri chronických zápaloch, najmä pečene (chronickej hepatitíde) a štítnej žľazy (zvyšuje jej činnosť a podporuje zmenu tyroxínu T4 na účinný trijódtyrozín T3). Regeneruje najväčší detoxikačný systém tela – glutatión (dôležitý v zneškodňovaní metabolitov a cudzích chemikálií v pečeňových ale aj ostatných bunkách). Selén podporuje účinnosť malých antioxidantov, napr. vitamínu E. Je dôležitý pre detoxikáciu ťažkých kovov.

 

NAJČASTEJŠIE PRÍPADY POUŽITIA
V zátvorke je uvedená aj vhodná kombinácia viacerých solí:

  • Autoimunitné ochorenia a chronické zápaly: štítnej žľazy, diabetes I. typu, astma, chronické zápaly čreva atď. (Kali sulph, Cuprum, Zincum, Manganum, Ferr phos).
  • Ochorenie štítnej žľazy – struma (Iodium).
  • Chronické zápaly pečene (Nat sulph, Kali sulph, Ferr phos, Zincum).

 

Dávkovánie:
Návod na užívanie:
Dlhodobo užívajte 1 pastilku 2 x denne. Akútne užívajte 1 pastilku každé 2 hodiny. V prípade potreby možno dávku zvýšiť až na 1 pastilku každých 15 min. Nechajte rozpustiť v ústach. Deťom môžete rozpustiť v malom množstve vody.

Zloženie:
Rastlinné polyoly 98,4%, stearan horečnatý (rastlinný) 1,5%, účinná látka: selén (0,0005 mg v jednej tablete).

Nutričné informácie:
1 kontajner (180 pastiliek) obsahuje 88,65 g sacharidov, 882 kJ (216 kcal)
1 pastilka (0,5 g) obsahuje 0,49 g sacharidov, 4,9 kJ (1,2 kcal)
Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nadmerné užitie môže vyvolať laxatívny efekt.

 

Selén
Chemický vzorec: Se

Selenium metallicum (lat.) · Selene (ang.)

Dotazy k produktu

Zatiaľ neboli pridané žiadne otázky

Zanechajte dotaz k produktu