Enerex Bio C 1000 180 tabliet

Stav Skladom
Počet
24,00  

Kombinácia 500mg Vitamínu C + 500mg citrusových Bioflavonoidov na zabezpečenie optimálneho vstrebávania.

BIO C 1000/ Výživový doplnok/ Balenie: 180 kapsúl

Vitamín C nie je len proti chrípke! Vitamín C má nezastupiteľnú rolu v systéme ľudského tela. Je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu a spojivového tkaniva, pre zdravé zuby, ďasná, kožu, väzy a šľachy. Je taktiež veľmi dôležitý pre správne fungujúci kardiovaskulárny systém, podporuje činnosť nadobličiek a môže pomôcť v boji proti rakovine. Vitamín C je dôležitá živina pre udržanie si dobrého zdravia, pretože je súčasťou takmer každej biochemickej a biologickej reakcie v ľudkom tele.

Produkt Bio C 1000 poskytuje vyvážený pomer vitamínu C (500mg) a bioflavonoidov (500 mg), ktoré zabezpečujú jeho efektívne vstrebávanie. Pre bioflavonoidy sú použité najkvalitnejšie suroviny extrahované z citrusových plodov, ktoré majú vysoký až 22% obsah hesperidínu (najvýznamnejšieho bioflavonoidu).

 Bioflavonoidy

Bioflavonoidy - hesperidín, quercetin, naringín a rutín - sú potrebné pre telo aby bolo schopné absorbovať a využívať vitamín C. Podľa výskumov kyselina askorbová, sama o sebe nemá rovnaký efekt ako v kombinácií s bioflavonoidmi (hesperidín, quercetin, naringín, rutínom) . Podľa štúdií kyselina askorbová, ktorá je jedinou zložkou vitamínu C nezabráni vzniku skorbutu keď je použitá bez bioflavonoidov.

Bioflavonoidy ponúkajú antioxidačnú ochranu najmä pre srdce a obehový systém, posilňujú imunitný systém, chránia pečeň, pomáhajú chrániť cievy pred prasknutím alebo presakovaním a zabraňujú zápalu.

 

Ako pomáha vitamin C?

Pri tvorbe tkaniva: vitamín C vyrába kolagén, najdôležitejší proteín v ľudskom tele, ktorý je potrebný pre zdravú kožu, kosti, ďasná, zuby, spojivové tkanivo, šľachy a chrupavky.

Proti starnutiu: vitamín C je silný antioxidant, chráni bunky pred ničivými účinkami voľných radikálov.

Proti rakovine: vitamín C stimuluje činnosť protirakovinových látok v tele. Nízke hladiny vitamínu C sú korelované s väčším nebezpečenstvom vzniku niektorých foriem rakoviny.

Pri osteoporóze: vitamín C môže pomôcť zabrániť strate kostnej hmoty znížením aktivity buniek, ktoré odstraňujú vápnik z kostí. Preto pomáha telu vstrebávať vápnik z potravín, čo pomáha pri vývoji kostí.

Kardiovaskulárne zdravie: vitamín C, v kombinácii s vitamínom E, zvyšuje HDL cholesterolu (dobrý) a znižuje LDL cholesterol (zlý), pomáha znižovať vysoký krvný tlak a znižuje riziko srdcových chorôb.

Imunitná funkcia: vitamín C stimuluje špeciálny druh bielych krviniek - lymfocyty (bunky imunitného systému v boji proti infekcii a chorobe) a zvyšuje počet ďalších typov bielych krviniek, čím zvyšuje efektivitu imunitného systému.

 

Prijímate dostatok?

Stres, fajčenie, nadmerný príjem cukrov, vystavenie UV žiareniu a niektorých liečiv (kortizón, tetracyklín, antikoncepčné pilulky, aspirín) ovplyvňujú využiteľnosť vitamínu C v tele. Štúdie ukázali, že ľudia v chronickej psychickej alebo fyzickej záťaži, majú nižšiu hladinu vitamínu C, pretože stres zvyšuje vylučovanie vitamínu C.

 

Výhody BIO C 1000

BIO C 1000 obsahuje tie najkvalitnejšie suroviny: C99 – vysokočistý vitamín C a až 22% hesperidínu v bioflavonoidoch. Práve tieto ukazovatele kvality stavajú tento produkt nad ostatné podobné produkty. BIO C 1000 tablety obsahujú 500 mg vitamínu C a navyše 500 mg citrusových bioflavonoidov.

 

Každá tabletka obsahuje

Množstvo:

Vitamin C: 500 mg

Citrusové bioflavonoidy (22% Hesperidínu):500 mg

~

~

*Európska denná odporúčaná dávka(European Recommended Daily Allowance) RDA

**Odporúčané optimálne nutričné dávky(Suggested Optimal Nutrient Allowances) SONA

~ zatiaľ nestanovené

Dávkovanie: pre deti od 11-14 rokov 1 tabletka každý druhý deň, dospievajúci od 15-18 rokov a dospelí 1 tabletku denne, alebo ako odporučí lekár.

Dotazy k produktu

Zatiaľ neboli pridané žiadne otázky

Zanechajte dotaz k produktu