GLAUCOMAC 30 tbl

Stav Skladom
Počet
30,00  

Určený na dietetickú liečbu prostredníctvom duálneho účinku pri prevencii ako aj pri podpornej liečbe pri VPDM a pri glaukóme. • Pomáha zlepšiť prekrvenie a zásobenie makuly a má ochranný účinok na zrakový nerv. • Dietetický prípravok na špeciálne

 kapsula obsahuje Luteín...20 mg
Zeaxantín...5 mg
Ginko...30 mg
Omega 3/6 mastné kyseliny...25 mg
Vitamín C...100 mg
Vitamín E...12 mg
B-komplex...100 mg

Luteín a zeaxantín
Oba tieto pigmenty majú kľúčový význam pri antioxidačnej ochrane očného pozadia pred škodlivými účinkami UV žiarenia. Luteín a zeaxantín zohrávajú veľmi dôležitú úlohu pri videní. Vďaka prítomnosti oboch týchto pigmentov sa škodlivé modré a ultrafialové žiarenie filtruje, čím sú chránené svetlocitlivé bunky sietnice. Luteín a zeaxantín pôsobia teda ako biologické slnečné okuliare. S vekom klesá koncentrácia luteinu aj zeaxantínu, čím sa znižuje prirodzená ochrana sietnice a zvyšuje sa tak riziko vzniku VPDM. Pri prevencii vzniku VPDM a tiež aj pri existujúcej VPDM je veľmi dôležité zabezpečiť dostatočný prísun oboch pigmentov užívaním glaucoMac-u.Vitamín B komplex
Pozostáva z vitamínov B1, B2, B3, B5, B6, B11 a B12. Je dôležitý pre ochranu nervového tkaniva. Treba spomenúť predovšetkým kľúčovú úlohu B-komplexu pri tvorbe myelínových pošiev "rýchlych“ nervových vlákien. V zmyslových orgánoch, najmä v oku, teda v zrakovom nerve, sú tieto saltatoricky fungujúce nervové vlákna veľmi bohato zastúpené, Vzhľadom na fakt, že nervové bunky už nemajú schopnosť neustále sa obnovovať, je pre zachovanie funkcie a ochranu nervových buniek veľmi dôležitý dostatok výživných a stavebných látok, ktorých sa však v bežnej potrave nenachádza dostatok.

Vitamíny C a E
Dôležité antioxidanty, zabraňujú tvorbe voľných radikálov v tkanivách oka a celom tele, podporujú funkcie imunitného systému, pozitívne vplývajú na priezračnosť šošovky.

Ginko
Najstaršia rastlinná fosília poskytujúca hodnotné látky, ktoré sa spomínajú v čínskej medicíne už 200 rokov pred n. l. V očnom lekárstve sa využíva predovšetkým účinok extraktu z listov ginkga, ktorý má priaznivý účinok na prekrvenie tkaniva. Práve vďaka zlepšeniu prekrvenia sietnice vplyvom pôsobenia extraktu z listov ginka, môžu účinnejšie na sietnicu pôsobiť ostatné zložky obsiahnuté v glaucoMac-u.

Omega 3/6 mastné kyseliny
Omega 3/6 mastné kyseliny majú ochranný účinok na cievy, prispievajú k stabilizácii a k poklesu hodnôt krvného tlaku a hladiny tukov v krvi. Ukázalo sa, že nedostatok týchto mastných kyselín má negatívny účinok aj na zrak. Výsledky serióznych klinických štúdií ukázali priaznivý účinok omega 3/6 mastných kyselín pri liečbe a prevencii degenerácie makuly. Tieto mastné kyseliny majú dôležitý význam pri prenose informácie z oka do mozgu a súčasne pri adaptácii oka na tmu. Omega 3/6 mastné kyseliny sú stavebnou látkou buniek sietnice a v ľudskom tele sa netvoria, musia byť dodávané v potrave.

Dotazy k produktu

Zatiaľ neboli pridané žiadne otázky

Zanechajte dotaz k produktu